Canazei 2009

Dovolte mi, abychom vás pozvali do krásného údolí Val di Fassa, městečka Canazei a na nádherné sjezdovky v oblasti Sella Ronda a okolí ledovce Marmolada. Tato oblast má ideální klimatické podmínky, kdy při převládajícímu slunečnému počasí bývá velká hojnost sněhu ve velmi dobré kvalitě. Od podzimu brázdí stovky kilometrů sjezdovek každý den rolby, které sníh udusávají a vytvářejí pevný ledový základ, který v teplejších jarních dnech funguje podobně jako chlazení ledových kluzišť. Díky tomu bývá k vidění i v půlce března při teplotách nad nulou kvalitní prašan, i když na jižních svazích při přímém slunci sníh občas povolí. Samozřejmostí jsou kryté sedačkové lanovky, některé v kůži, či vyhřívané, bez větších čekacích dob. A kombinace italského a rakouského naturelu je v jižním Tyrolsku tím nejlepším mixem zajišťujícím pestrost kuchyně, vynikající kávu a také velkou četnost restaurací přímo na sjezdovkách, přitom ale vše v rakouském pořádku. Městečko Canazei je krásným lyžařským centrem, které má i společenské vyžití. Najdete tu velké lázně s nejrůznějšími druhy sauny a vířivkami, množství hotelů a restaurací, cukráren a obchůdků s delikatesami. Rozhodně se tu chodí na procházky, potkáte tu i dámy v norkovém kožichu, které sice doprovází své bohaté italské manžele-lyžaře do střediska, ale dopoledne popíjejí kávu, jsou objednány na kosmetiku či masáže a na lyžích je jistě neuvidíte.

Do městečka Canazei se dostanete po dálnici přes Brennerský průsmyk. Zejména oblast tzv. deutsche Ecke, Kuffsteinu a dálnice směrem na Insbruck je známa velmi hustým provozem, na druhou stranu je krize a hlavní sezóna již skončila. Netřeba tedy třeba vyrážet zbytečně brzy, na druhou stranu je třeba sledovat rádio, příp.pokyny navigace (máte-li funkci TMC), které vás na případné potíže vždy upozorní. Navigační příloha je součástí této pozvánky.

Po příjezdu do Canazei vyhledejte prosím dle pokynů z tohoto pozvání svoje ubytovací zařízení. Všechny mají k dispozici listy se seznamy účastníků a vědí o vás. Tam, kde je recepce, budou i obálky s vašimi jmény a skipasy, včetně mapy oblasti. Na každém hotelu či penzionu je jeden z našich kolegů, který vám pomůže při případných potížích. Prosím spojte se po dojezdu sms nebo telefonem se svým delegátem, který vám sdělí další informace a pomůže s ubytováním.

Lyžování je zcela individuální a záleží na domluvě účastníků.. Prosím nezapomeňte připojištění, kdy sice v rámci EU je lékařská péče hrazena VZP, ale do úrovně běžného občana. Návštěva privátního lékaře bez smlouvy s pojišťovnou, doplatky apod. nejsou hrazeny VZP a je dobré pár desítek či stovek korun obětovat.

V den odjezdu je zvykem opouštět pokoje do deseti hodin. Další informace naleznete v přílohách tohoto pozvání.

Věřím, že se vám bude lyžařský týden v jižním Tyrolsku líbit a Dolomiti superski se stane vaším lyžařským rájem.

Za organizační tým vám přeji příjemnou cestu i pobyt a šťastný návrat domů.

 

MUDr.Alan Munteanu

SK Kondor

Jak se dostat do Canazei?

Jak nejrychleji přejet z Brna na rakouskou dálnici A1? (odkaz je původně určen k dosažení jiné lokality v Rakousku, ale v rozsahu po dálnici A1 je stejný a pro tento účel dobře použitelný).