Cesta do Canazei

Do Canazei možno dojet určitě mnoha způsoby.

Jedna z cest vede přes Vídeň - Villach - Cortina d´Ampezzo.

Nejčastější a nejpoužívanější je příjezd od dálnice z Brenneru:

Trasa A: nejblíže za Brennerem. Jakmile spatříme ukazatel Val Gardena, sledujeme jej. Vystoupáme údolím a přes průsmyk Passo Sella se spustíme do Canazei. Tato cesta je poměrně zdlouhavá, hlavně přes vesnice pod Val Gardenou, ale i samotné stoupání do Passo Sella a potom sjezd do Canazei jsou úmorné.

Trasa B: prostřední. Sjede se na Bolzano Nord, na kruhovém objezdu do tunelu a do kopce. Cesta vede přes sedlo Carezza. Je to turisty poměrně málo frekventovaná cesta, rozhodně pro dosažení Canazei nejrychlejší a nejkratší. Za pěkného počasí jste v Canazei z dálnice za půl hodiny, doporučujeme!

Trasa C: Odbočuje se až pod Bolzanem směrem na Cavalese a Predazzo. Sjezd z dálnice je na Ora - Egna - Termeno  (německy: Auer - Neumarkt - Tramin, podle toho se to dobře pamatuje). Je to určitě nejpohodlnější příjezd, ale taky nejdelší (cca +30 km) a nejzdlouhavější, protože je turisty nejhojněji používaný. Navíc, jelikož je Canazei fakticky až na "vrcholku" údolí, jedou tudy i všichni turisté s dalších destinací, jako je právě Cavalese (Val di Fieme), Predazzo (Latemar), Moena (Val di Fassa) atd.

Schematický obrázek: