Sonnbrand Tour MTB Strecke

Obtížnost: středně náročná ***, celková délka 50km, povrch: šotolina / asfalt 1:2 celkem, převýšení 1226m, doba: do 3,5 hodin.

Trasa začíná a končí v městečku Hollenstein, kam se z Gamingu dostaneme po 35 minutách jízdy autem (Gaming, Lunz, Göstling, Hollenstein). Auto je nejlépe zanechat na parkovišti mezi středem města a čerpací stanicí ÖMV. Trasa je dobře značená, takže orientace nebude dělat větších potíží. Prvních 10km vede po asfaltě do kopce a dobudeme na něm převýšení 330 metrů. Těsně pod sedýlkem sjedeme podle šipky z asfaltu doleva na šotolinu a pokračujeme mírným cca 1km sjezdem. Odtud začneme stoupat na celých 7,5km a nastoupáme 350 výškových metrů. po krátkém cca 1km dlouhém sjezdu ještě kousek do kopce (1,25km/40m). Odtud se začneme spouštět zpět do údolí (8km/ -515m) až najedeme na státní silnici v Göstlingu, po které se vydáme vpravo (ano, celou trasu lze začít v Göstlingu a podle toho ji modifikovat). Je zde hned za nájezdem hostinec, kde se dá dobře najíst a napít a je to zároveň jediné místo na trase kromě startu/cíle. Po asfaltu jedeme celých 2,1km, kde sjíždíme na místní komunikaci vpravo. Po krátké, cca půlkilometrové rovince začne cesta na 2km stoupat v 10% režimu. Po přejezdu vrcholu a krátkém sjezdu odbočíme na první cestě doprava (jedeme přes cestou přes louku, kde jsou často krávy), která jde nejprve krátce dolů, aby šla v zápětí půl kilometru do kopce. Odtud se spustíme šotolinovým sjezdem (2,3km/ -164m) až na asfaltovou cestu, po které se vydáme vpravo do kopce - posledního na této trase (3km/133m) s krátkou rovinkou uprostřed. Míjíme zleva odbočku, kde jsme na začátku najížděli na šotolinu, a vydáváme do cíle (zpět na start) oním desetikilometrovým sjezdem.

Tato trasa skýtá četné výhledy na již vysokohorskou krajinu především ve svých horních pasážích. Celá se dá rozšířit o hřebenovou část, která je místním značením označována jako Kützhuttealm Strecke.

 

 

 

GPX soubor ke stažení zde..