Sankt Anton in Tirol

08.02.2009 22:45

Ve dnech 17.1. - 24.1.09 jsme absolvovali každoroční týdenní lyžařské soustředění, tentokráte v Sankt Antonu. Počasí nám sice moc nepřálo,  bylo spíše škaredě, mlha, difuze, sněžení a zima, ale dalo se to vydržet.

Středisko je tím, co se o něm říká: jedno z top v Alpách, ale hlavně stran klientely. Terény zde zaujmou především ty, kteří mají rády ty free. Sjezdovky pro nás byly spíše zklamáním. Hodně lidí, relativně úzké, pomálo širokých červených na pořádnej obřákovej oblouk, zato černé stály za to. Více se nám líbily sjezdovky v Zurs a Lech, střediscích, kam nutno dojet taxíkem nebo ski busem. Tam jsme našli všechno to, co nám v samotném St. Antonu chybělo.

Co se týče ubytování a ski pasu, na 7 nocí a 6 dní lyžování nás apartmán v šesti vyšel na rovné 500€ každého. Od lana na hlavní kopec jsme bydleli cca 500 m, na ten vedlejší to bylo přes cestu. Zaplatit za pivo 5€ v hospodě na svahu taky nebyl problém, hodně je zde slyšet angličtina, ale i ruština. Co se nám zde ale velice líbilo, bylo apres-ski. Takovéto typicky tirolské a takhle masivní se jen tak nevidí....

Na každý pád jde ale o středisko, které má co nabídnout a nelitujeme, že jsme zde byli....

Zpět